Moje první lekce

Moje první lekce

Úplně na začátku je třeba říci „NIČEHO SE NEBOJTE A PROSTĚ POJĎTE“ 

Opravdu se není čeho obávat, jedná se o obyčejnou chůzi, nikdo Vás nebude nutit dělat něco, co nechcete.

Pár věcí ale budete potřebovat. Určitě doporučuji pohodlnou obuv (nejlépe běžeckou tréninkovou, dnes už koupíte za přijatelnou cenu kvalitní botu). Dále nezapomeňte na dostatek tekutin (nejlépe v láhvi s ventilem, abyste nemuseli zastavovat kvůli otevírání vršku). Jelikož se určitě dost zapotíte, vezměte si s sebou ručník. No a samozřejmostí je pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře (nejlepší je z funkčního materiálu odvádějící pot. 

Jak probíhá lekce?

Po příchodu do sálu si najdete pás, který Vám vyhovuje – nebojte se jít dopředu, lektor Vás neukousne.  Do držáku na ovládacím panelu pásu si vložíte pití, ručník přehodíte přes madlo. Instruktor se vždy ptá, zda je na lekci někdo poprvé, nebojte se před lekcí přihlásit sami. Instruktor Vám vysvětlí nastavení pásu, které je velmi jednoduché a po chvíli již nebudete mít problém si nastavit  pás během pár vteřin sami. Rozhodně nepodceňujte nastavení pásu – abyste si lekci užili tak, jak to má správně být, je důležité mít pás v ideálním nastavení.

Jakmile máte dobře nastavený pás, instruktor Vás vede. Vy se MŮŽETE nechat vést, ale NEMUSÍTE. Vždy si můžete jít dle svého, svou cestou, za svým cílem, podle svého pocitu tak, jak to cítíte.

Není potřeba se snažit vyrovnat ostatním – každý z nás má hranici výkonnosti jinde a H.E.A.T. Program je o tom, abyste se naučili respektovat své vlastní tělo, své vlastní možnosti. Na H.E.A.T.u se zkrátka poznáváte a překračujete postupně, polehoučku své hranice.

Po lekci, která standardně trvá 50 minut (45 min chůze a 5 min strečink) se za doprovodu instruktora krásně protáhnete, svalstvo je třeba uvolnit. Nezapomeňte po lekci ještě doplnit tekutiny, kterých během lekce ztratíte klidně i 2 litry.

Po lekci se na vše, co Vás zajímá, ihned ptejte instruktora. Každý Vám rád ochotně a odborně poradí. Žádný dotaz není zbytečný.

A poslední věc – po lekci nezapomeňte sami sebe pochválit za každý pokrok, který jste udělali:-).